Vieta, kur satikt Spāniju vaigā
Praktizē spāņu valodu, iepazīsti Spāniju un iegūsti jaunus draugus.

Par mums

Spāņu kultūras centrs Séneca (SKC Séneca) ir privāta neformālās izglītības iestāde. Centra galvenā ideja ir apvienot valodas apguvi ar spāņu kultūras iepazīšanu. Centrs ir atvērts gan tiem, kas vēlas apgūt spāņu valodu, gan tiem, kas to jau prot un vēlas praktizēt, un izbaudīt nedaudz Spānijas tepat Latvijā.

Piedāvājam apgūt, praktizēt spāņu valodu, iepazīt spāņu kultūru, kā arī sniedzam tulkošanas pakalpojumus latviešu-spāņu-latviešu valodā (specializējamies izglītības dokumentu un juridisko tekstu tulkošanā).

Lai popularizētu spāņu kultūru Latvijā, mēs sadarbojamies arī ar citām izglītības iestādēm, kā arī ar spāņu un vietējiem uzņēmumiem, kuru darbība ir saistīta ar spāņu kultūru.

Mūsu centrs piedāvā spāņu valodas kursus, gan veicina valodas praktizēšanu, jo papildus spāņu valodas apmācībai nodrošinām arī iespēju valodu praktizēt ārpus nodarbībām - piedaloties iknedēļas kultūras aktivitātēs, kurās iepazīt spāņu kultūru, mākslu, mūziku, sabiedrību, Spāniju un citas spāniski runājošās zemes. Sīkāk par iespēju praktizēt spāņu valodu skatiet sadaļā "Aktivitātes".
Ar šo mērķi –  izglītot un iepazīt – tad arī tika izveidots Spāņu kultūras centrs Séneca, kas nes pasaulslavenā kordobiešu izcelsmes filosofa vārdu un kura atziņa ir kļuvusi par centra iedvesmu un moto: "DOCENDO DISCIMUS"  - Mācot citus, mēs mācāmies paši.

Mūsu pasniedzēji:

Spāņu kultūras centrā Séneca strādā pasniedzēji no Spānijas (spāņu valoda ir viņu dzimtā valoda), kuri ir specializējušies spāņu kā svešvalodas pasniegšanā. Tie ir profesionāļi savā jomā, kuriem spāņu valodas pasniegšana ir aicinājums. 

Javier Fernández Cruz

Centra dibinātājs. Nāk no Madrides. Studējis tūrismu un vācu filoloģiju.

Latvijā pasniedz spāņu valodu jau vairāk kā 10 gadus. Ir pasniedzis gan dažādos valodu centros, gan Rīgas kultūru vidusskolā. Viņš ir arī akcijas "Atklāj Latviju no jauna" dalībnieks un Vecpiebalgas vēstnesis.

Tekoši runā latviešu, angļu un franču valodās. Runā arī vācu, portugāļu un katalāņu valodās.

Aizraušanās: gastronomija, jaunu valodu apguve

Jorge García Martín

Nāk no Barselonas. Tur ieguvis bakalaura grādu spāņu filoloģijā, kā arī maģistra grādu spāņu kā svešvalodas pasniegšanā.

Spāņu valodu pasniedz jau 12 gadus, no tiem jau 8 gadus Latvijā. Strādājis dažādās valstīs - gan Spānijā, gan Brazīlijā, Panamā un Polijā. Runā katalāņu (2.dzimtā valoda), angļu, franču, itāliešu un portugāļu valodā.

Aizraušanās: kino, pārgājieni, foto māksla, literatūra un mūzika

Elena Casado Valera

Nāk no Malagas. Ieguvusi bakalaura grādu žurnālistikā, taču, izmēģinot spāņu valodas pasniegšanu, sapratusi, ka tas ir viņas īstais aicinājums, tāpēc ieguvusi arī maģistra grādu spāņu kā svešvalodas pasniegšanā. Kā spāņu valodas pasniedzēja strādājusi Spānijā ar visdažādāko tautību studentiem, it īpaši dāņiem un holandiešiem. Runā angļu un franču valodā.

Aizraušanās: ceļošana, grafiskais dizains, šokolāde un pastaigas ar suni

Elsa Sancho de la Rosa

Nāk no Palensijas. Ieguvusi bakalaura grādu spāņu filoloģijā un literatūras teorijā, kā arī maģistra grādu spāņu kā svešvalodas pasniegšanā. 

Pasniegusi spāņu valodu Servantesa Institūtā Varšavā, kā arī 3 gadus Londonā. Runā angļu, franču un nedaudz vācu valodā.

Aizraušanās: ceļošana, lasīšana, kino, muzeju apmeklēšana

Sergio Pérez Álvarez

Nāk no Malagas. Ieguvis bakalaura grādu biznesa vadībā, bet savu īsto aicinājumu tomēr atradis kā spāņu valodas pasniedzējs. Pasniedz spāņu valodu jau kopš 2013.gada gan Latvijā, gan Vācijā. 

Ir DELE eksaminētājs. Savās nodarbībās labprāt izmanto modernās tehnoloģijas. Runā angļu un nedaudz arī latviešu valodā.

Aizraušanās: arhitektūra, fotografēšana, velobraukšana, ceļošana

Maria Llanos Cebrian Corcoles

Nāk no Kastīlijas-Lamančas reģiona, Albacetes. Studējusi franču filoloģiju Salamankas universitātē, maģistra grādu spāņu valodas kā svešvalodas pasniegšanā ieguvusi Madridē.

Pasniegusi spāņu valodu dažādās valstīs: Francijā, Jordānijā, Marokā.

Aizraušanās: kaķi, dzeja un ceļošana

Albert Calles Gallofré

Nāk no Barselonas. Tur studējis semītu valodas, kā arī ieguvis maģistra grādu spāņu kā svešvalodas pasniegšanā. 

Dzīvojis dažādās valstīs: Krievijā, Izraēlā, Somijā, Lietuvā un Igaunijā (šobrīd). Pasniedz spāņu valodu jau vairāk kā 10 gadus.

Aizraušanās: māksla (patīk Rozentāls), literatūra, dzeja, regbijs un ceļošana